Unirea Shopping Center apelează la tehnologia Cisco pentru publicitate indoor
Agentia Nationala de Presa - Agerpres - 13 Iulie 2010
Unirea Shopping Center va beneficia de soluţia Cisco Digital Signs, o platformă video integrată prin care conţinuturi grafice publicitare vor rula pe cele 85 de ecrane amplasate în interiorul centrului comercial, a anunţat, într-un comunicat de presă, compania Cisco.
În cadrul mall-ului bucureştean, inovaţiile Cisco Digital Signs sunt folosite ca parte a Cisco Digital Media Suite (DMS) care oferă un flux centralizat al conţinuturilor grafice şi video pe o reţea IP.
Suita Cisco Digital Signs (CDS) este o platformă video integrată de afaceri ce include o suită cuprinzătoare de aplicaţii pentru transferul conţinutului video interactiv şi care oferă administrare şi publicare centralizate şi scalabile pentru conţinut de calitate ridicată către afişaje de semnalistică digitală.
Sistemul rulează pe reţeaua locală (LAN) Cisco a mall-ului, care include switchuri Cisco Catalyst din seriile 2960 şi 3560.
Probitas, un partener certificat Cisco Premier în România, a proiectat şi a instalat soluţia CDS la Unirea Shopping Center.
Centrul comercial, care are trei etaje dedicate magazinelor şi unul pentru restaurante şi divertisment, atrage, în medie, 40.000 de vizitatori pe zi în cursul săptămânii, şi 55.000 în week-end.
Sursa: http://www.agerpres.ro
Tags: cisco
center
shopping
unirea
Articole similare
facebook
twitter
linkedin
youtube
rss
newsletter