Seminar pe tema creditelor neperformante
Agentia Nationala de Presa - Agerpres - 22 Iunie 2011
Oxygen Servicii organizează miercuri un seminar referitor la creditele neperformante în contexul actual generat de criza economică.
Potrivit organizatorilor, evenimentul a fost organizat într-o dezbatere interactivă, care are ca scop găsirea unor soluţii optime pentru diminuarea prejudiciilor generate de deţinerea acestui tip de portofolii neperformante.
Printre subiectele de discuţie se numără evoluţia creditelor neperformante, regulamentele adoptate de BNR care solicită crearea de către bănci a unor politici proprii de gestionare şi influenţa creditelor neperformante în activitatea de garantare.
Printre participanţii la conferinţă de află Valentin Lazea, economist-şef al BNR, Ionuţ Dumitru, preşedinte al Consiliului Fiscal, şi Aurel Şarament, preşedinte al Fondului de Garantare a Creditelor pentru IMM.
Sursa: http://www.agerpres.ro
Tags: neperformante
creditelor
bnr
imm
Articole similare
facebook
twitter
linkedin
youtube
rss
newsletter